Virtuemart 2 neodesílá emaily (faktury, potvrzení objednávky, registrace zákazníků)

Petra Procházková
in Blog

Datum: 30 květen 2014

Máte internetový obchod v redakčním systému Joomla! s rozšířením Virtuemart a neodesílají se vám emaily při zadání nové objednávky? V tomto článku najdete řešení, které jsem objevila pro Virtuemart 2.0.24 a zřejmě funguje i pro novější verze.

Jak jsem již řekla, měla jsem eshop ve Virtuemartu 2.0.24, který neodesílal emaily, ale jen z Virtuemartu, protože klasický kontaktní formuláře Joomla! fungoval správně, a tak nebyl problém v maileru Joomla (což lze řešit přepnutím ze PHP maileru na SMTP v Globálním nastavení Joomla!). Problém musel být někde jinde.

Na fóru Virtuemart.net mi poradili, abych vyzkoušela, zda funguje formulář s dotazem na produkt. A ten fungoval.

A tak jsem se dostala k samotnému problému - novější verze Virtuemartu mají totiž v nastavení Virtuemartu záložku Checkout (v češtině to bude něco s Objednávkou), a tam jsou jednotlivé stavy, při kterých se posílají emaily o potvrzení objednávky, faktura a email administrátorovi. Celý problém spočíval v tom, že standardně tam bylo nastaveno, že se tyto emaily posílaly až při potvrzení objednávky. Zatímco já jsem byla z předchozích verzí Virtuemartu zvyklá na to, že se posílaly hned po odeslání objednávky. Voilá! Problém vyřešen!

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá
facebook StaWEBnice twitter StaWEBnice YouTube StaWEBnice Google+ StaWEBnice